Ott folytatták, ahol abbahagyták

Dr. Kubassek János néhány éve a „földrajzoktatás fellegváraként” emlegette a Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnáziumot. A kitüntető címre alaposan rászolgáltak diákjaink, hiszen az utóbbi évtizedben országos és nemzetközi tanulmányi versenyek tucatjait nyerték. Vannak olyan versenyek is, ahol a túlzott „bonyhádi nyomás” miatt szabályokat módosítottak. Sajnos az is előfordult már, hogy a kiírással ellentétben tették ezt… Mi pedig „tettük és tesszük a dolgunkat”…

Február utolsó hétvégéjén Karcagra látogattak legjobbjaink, akik a Dr. Hajdú-Moharos József Országos Középiskolai Földrajzversenyen mutathatták meg tudásukat. Két kategóriában próbálkoztak tehetséges diákjaink. Már az írásbelit követően kiderült, hogy mindkettőben az 1. és a 2. helyen jutottunk a döntőbe. Karcagon, a hungarikummá avatott híres birkapörkölt városában Stein Felix nyolcadikosként (!) nyerte meg a 9. osztályosok számára kiírt kategóriát. Ugyanitt Galág Bars a 9. helyezést érte el. Galág Botond Balázs gimnáziumi pályafutása alatt a geográfia tudományterületén eddig tíz nemzetközi és országos győzelemmel büszkélkedhetett. Trófeáit a közel 350 km-re fekvő alföldi városban tovább gyarapította, hiszen újabb 1. helyezést ért el. A szintén maximális pontra „felelő” Zareczky András Zsombor az előkelő 2. helyen végzett. Felkészítő tanáruk, Gruber László roppant büszke diákjaira, s a szokásos „sütemény-fagyi” meghívás most sem maradhatott el.