2017. szeptember  – A szecskák hónapja – 21 tanítási nap

1. péntek Első tanítási nap
A tankönyvek átvétele osztályonként a sportcsarnokban – felelős: Csuma-Kovács Veronika és az osztályfőnökök
4. hétfő A fakultáció-változtatási kérelmek beadási határideje – felelős: Futár Rajmundné
Ki tud többet futni? 10. évfolyam+9.d+8.a – Felelős: György Ferenc
5. kedd Ki tud többet futni? 7.a+9.b,c,e,f – felelős: György Ferenc
Javító/szintemelő érettségi vizsgára jelentkezés határideje – Illésné Pál Etelka titkárságvezető
Tanévnyitó konferencia 9.00 órától Szekszárdon
6. szerda Ki tud többet futni? 11.a,b,c,d,e + 9.a  – felelős: György Ferenc
Kollégiumi közgyűlés (Nyitrai Menyhért)
7. csütörtök Ki tud többet futni?  12. a,b,c,d  Felelős: György Ferenc
8. péntek Az analfabétizmus elleni küzdelem világnapja – felelős: dr. Antóni Judit
Nosztalgia tábor Mezőberényben – felelős Tormássi Éva
9. szombat Nosztalgia tábor Mezőberényben
10. vasárnap Nosztalgia tábor Mezőberényben
11. hétfő  A minisztérium meghirdeti az AJTP programba jelentkezést
Szecskaavató a kollégiumban/Vacsora másként – felelős: Walter Erika, Tormássi Éva
12. kedd 16.00 órakor összevont szülői értekezlet a bejövő diákok szüleinek,
17.00 órakor “rendes” szülői értekezlet
18.00 órakor az SZMK újjáalakulása
Az Iránytű megjelenése
18:00 órakor kollégiumi értekezlet a bejövő diákok szüleinek – felelős Nyitrai Menyhért
13. szerda Munkaközösségi, osztályfőnöki munkatervek, valamint a tanmenetek elkészítésének, leadásának határideje
Kiváló kollégisták jutalomútja – felelős Geisz Ildikó
14. csütörtök Játékos szecskaavató a füves pályán 15.00 órakor, majd műsor és Szecska-bál – felelős: Gűth Tamás igazgatóhelyettes
A treuchtlingeni diákok érkezése – felelős: Tamás Erika
15. péntek A munkaterv továbbítása a fenntartó felé – felelős: Andorka Gábor igazgató
Őszi diáknap
18. hétfő A László Gyula Regionális Történelemverseny meghirdetése – felelős: Stróbl Terézia és Mester Balázs
Jelentkezési határidő a DSD német nyelvvizsgára – felelős: Váczi Enikő
21. csütörtök A Jakucs László Nemzetközi Földrajzverseny győzteseinek szakmai jutalomútja Erdélybe – felelős Gruber László. (Szeptember 24-ig tart)
22. péntek OKTV-re jelentkezés határideje – felelős: Futár Rajmundné igazgatóhelyettes
A Szentágothai-verseny meghirdetése
A treuchtlingeni diákok programja véget ér.
23. szombat A 10.e osztály kenutúrája a Gemencben – felelős Nagy Andrea
25. hétfő Kocsis István “Árva Bethlen Kata” című monodráma előadás a bonyhádi evangélikus templomban 18.00 órakor.
26. kedd Megyei Atlétikai Ügyességi Csapatbajnokság, Szekszárd Felelős: Testnevelés munkaközösség
27. szerda Megyei Atlétikai Ügyességi Csapatbajnokság, Szekszárd Felelős: Testnevelés munkaközösség
28. csütörtök Fogyatékkal élők atlétikai versenye Felelős: Testnevelés munkaközösség
Látogatás a keceli hadiparkba – felelős Kőrösi Péter Gábor
Indulás a „Re:formáció: Megújuló világ” című középiskolai komplex műveltségi vetélkedő televíziós döntőjére, Budapestre – felelős Stróbl Terézia
DSD továbbképzés Budapesten – felelős Váczi Enikő
29. péntek EGOT
Veszprémi matematika tábor 29-1-ig – felelős: Breining Beáta
A „Re:formáció: Megújuló világ” című középiskolai komplex műveltségi vetélkedő döntője és televíziós felvétele.
DSD továbbképzés Budapesten – felelős Váczi Enikő
30. szombat EGOT

2017. október – A matematika és a német nyelv hónapja – 19 tanítási nap

1. vasárnap EGOT
A „Re:formáció: Megújuló világ” című középiskolai komplex műveltségi vetélkedő televíziós döntőjének közvetítése az M5 televíziós csatornán.
2. hétfő SZMK megbeszélés 17.00 órakor
5. csütörtök Matematikatábor Lókúton 8-10. évfolyam számára – felelős: Simonné Krum Eszter, Dévai Lajos
Matematikai szakmai műhely: Tehetségkutatás, tehetségfejlesztés a matematika területén – felelős: Dr. Katz Sándor (POK)
6. péntek Nemzeti gyásznap – megemlékezés az aradi vértanúkról – felelős: Jenei József és Naszádos Zsuzsanna
Nyitott kapu 1. csoport – felelős: Eckert Jánosné
Kitaibel Pál Biológiaverseny országos döntője
DSD vizsgáztatói tréning Budapesten – felelős Váczi Enikő
7. szombat 9.00 órakor beiskolázási szülői értekezlet a sportcsarnok tánctermében – felelős: Andorka Gábor igazgató
A Várunk megjelenése
9.00 órától matematika, német és angol előkészítő szakkörök
Nyitott kapu 1. csoport – felelős: Eckert Jánosné
Őszi buszos tanulmányút a Dunakanyarba – felelős Gruber László, Kecskés-Kiss Péter
8. vasárnap Nyitott kapu 1. csoport – felelős: Eckert Jánosné
A lókúti matematikatábor vége
9. hétfő Operakaland – felelős: Lenczné V. Judit
10. kedd Fábián Tamás Világutazó Klub – felelős Gruber László
Gűth Tamás kollégánk Pedagógus II. minősítésének látogatási napja Felelős: Andorka Gábor
11. szerda Őszi party és fesztivál – felelős Ficsor Tamás és a DÖK
Operakaland programja – felelős: Lenczné V. Judit
12. csütörtök DSD továbbképzés Pécsett – felelős Váczi Enikő
Bemutató óra: Kóruspróba – ahonnan indulunk – felelős: Stargl Szilvia (POK)
13. péntek Őszi írásbeli érettségi időszak 13-27-ig
Nyitott kapu 2., 3. csoport – felelős: Ficsor Tamás és Barabás Péter
Bolyai Matematika Csapatverseny 3.-8. megyei forduló – felelős Genczlerné Herczeg Ágota
Prágai tanulmányút 13-15-ig – felelős Gruber László
Édes anyanyelvünk országos forduló, Sátoraljaújhely – felelős: Kutnyánszkyné Bacskai Eszter
14. szombat 9.00 órától humán és természettudományos előkészítő szakkörök
Szülői bál 19.00 órától (SZMK)
Országos Atlétikai Csapatbajnokság, Budapest, III-IV. korcsoport – felelős testnevelők
Nyitott kapu 2., 3. csoport – felelős: Ficsor Tamás és Barabás Péter
Édes anyanyelvünk országos forduló, Sátoraljaújhely
15. vasárnap Országos Atlétikai Csapatbajnokság, Budapest, V-VI. korcsoport – felelős testnevelők
Nyitott kapu 2., 3. csoport – felelős: Ficsor Tamás és Barabás Péter
Édes anyanyelvünk országos forduló, Sátoraljaújhely – felelős: Kutnyánszkyné Bacskai Eszter
16. hétfő A statisztikai adatszolgáltatás határideje
SZMK megbeszélés 17.00 órától – felelős: Futár Rajmundné
Bátaszéki Matematikaverseny 3-8. évfolyam iskolai forduló – felelős: Genczlerné Herczeg Ágota
Megyei Matematikaverseny 1. forduló – felelős: Breining Beáta
17. kedd 16.00 órától fogadóóra
A László Gyula Regionális Történelemverseny nevezési határideje – felelős: Stróbl Terézia és Mester Balázs
Eckert Jánosné kolléganőnk Pedagógus II. minősítésének látogatási napja – felelős: Futár Rajmundné
19. csütörtök Történelmi szakmai műhely: Mesterpályázatok, mesterprogramok – felelős: Stróbl Terézia (POK)
DSD iskolák vezetőinek értekezlete Budapesten – felelős: Váczi Enikő
20. péntek A tanulmányi területek rögzítése a KIR-ben
Ünnepi megemlékezés az 1956-os forradalomról – felelős: Kutnyánszkyné Bacskai Eszter és Naszádos Zsuzsanna
20-21-ig Kedvcsináló tábor 7-8. osztályosok számára – felelős: Andorka Gábor
Nyitott kapu 5. csoport – felelős Tormássi Éva
Izlandi tanulmányút 20-27-ig – felelős: Gruber László
Bio-Camp: a brüsszeli diákok érkezése, a program kezdete – felelős: Nyitrai Menyhért
21. szombat Nyitott kapu 5. csoport – felelős Tormássi Éva
22. vasárnap Nyitott kapu 5. csoport – felelős Tormássi Éva
23. hétfő Nemzeti ünnep
24. kedd Matematika prezentációs verseny – felelős: Breining Beáta
25. szerda Régi tanársírok rendbetétele – felelős: Eckert Jánosné, 1. csoport
A Bio-Camp programja befejeződik
26. csütörtök A matematika tantárgyi hónap értékelése – felelős: matematika munkaközösség
27. péntek Reformáció napja – felelős: Gűth Tamás
Kiállítás Móser Zoltán fotóiból: Illyés Gyuláról
Veszprémi matematika tábor 27-29. – felelős: Breining Beáta
28. szombat 9.00 órától matematika, német és angol előkészítő szakkörök
30. hétfő Őszi szünet
Atlétika edzőtábor – felelős: testnevelők

2017. november – A biológia hónapja – 18 tanítási nap

5. vasárnap  Az őszi szünet vége
6. hétfő Történelem OKTV I. fordulója
7. kedd Földrajz OKTV I. fordulója
8. szerda Informatika OKTV II. kategória I. fordulója
Nemes Tihamér Országos Informatikai Tanulmányi Verseny programozás kategória 1. fordulója – felelős: Wiandt Péter
9. csütörtök Őszi emelt szintű szóbeli érettségi vizsgaidőszak 9 -13-ig
Négy megye matematika versenye – felelős: Breining Beáta
10. péntek Szalagtűző műsor és bál – felelős: Gűth Tamás
Nyitott kapu 4. csoport – felelős: Lenkay Éva
7-8.évfolyamos tanulók országos történelem versenye – felelős: Stróbl Terézia és Naszádos Zsuzsanna
Savaria országos történelemverseny nevezési határideje – felelős: Stróbl Terézia
Bolyai anyanyelvi csapatverseny körzeti forduló – felelős: Kutnyánszkyné Bacskai Eszter
11. szombat 9.00 órától humán és természettudományos előkészítő szakkörök
Nyitott kapu 4. csoport – felelős: Lenkay Éva
12. vasárnap Nyitott kapu 4. csoport – felelős: Lenkay Éva
13. hétfő Angol nyelv OKTV I-II. kategória I. fordulója
14. kedd Matematika OKTV I-II. kategória I. fordulója
Bozó Zsuzsanna kolléganőnk Pedagógus II. minősítésének látogatási napja – felelős: Futár Rajmundné
15. szerda A Hivatal nyilvánosságra hozza a központi írásbeli felvételi vizsgát szervező intézmények jegyzékét
Magyar nyelv OKTV I. fordulója
Út a csúcsra tehetségkutató atlétikai verseny – felelős: Scheidler Géza
A László Gyula Regionális Történelemverseny első fordulójának kezdete – felelős: Stróbl Terézia és Mester Balázs
16. csütörtök Fizika OKTV I-II. kategória I. fordulója
Nemes Tihamér Országos Informatikai Tanulmányi Verseny alkalmazás kategória 1. fordulója – felelős: Wiandt Péter
Magyar fakultációs kirándulás 11-12. évfolyam – felelős: Kutnyánszkyné Bacskai Eszter
Bemutató órák: Motiváció és tehetségfejlesztés – laboratóriumi gyakorlatok – felelős: Péter Csaba, Nagy István (POK)
17. péntek Őszi szakmai nap a munkaközösségek szervezésében
Az Evangélikus Egyház iskoláinak természettudományos szakmai napja Budapesten – felelős: Gruber László
18. szombat Sport XXI – felelős: testnevelés munkaközösség
19. vasárnap Nyitott kapu 1 csoport – felelős: Eckert Jánosné
20. hétfő Tematikus hét: Egészséghét – felelős: Nagy Andrea
Őszi középszintű szóbeli érettségi vizsgaidőszak 20-24-ig
Kémia OKTV I-II. kategória I. fordulója
Egészséghét a kollégiumban – felelős: Walter Erika
21. kedd Fábián Tamás Világutazó Klub – felelős: Gruber László
22. szerda Informatika OKTV I. kategória I. fordulója
Vacsora másként 11. csoport – felelős: Kőrösi Gábor Péter
23. csütörtök Biológia OKTV I-II. kategória I. fordulója
Fogyatékkal élők atlétikai versenye – felelős: testnevelés munkaközösség
Lotz János helyesírási és szövegértési verseny iskolai forduló – felelős: Lenczné V. Judit
24. péntek A kompetenciamérésekhez szükséges adatok megküldésének határideje – felelős: Magyariné Medve Alexandra
XIV. Kvízelítő – felelős: Gruber László
Nyitott kapu 1 csoport – felelős: Eckert Jánosné
25. szombat Nyílt nap – felelős: Futár Rajmundné
Nyitott kapu 1 csoport – felelős: Eckert Jánosné
26. vasárnap Nyitott kapu 1 csoport – felelős: Eckert Jánosné
27. hétfő Német nyelv OKTV I-II. kategória I. fordulója
28. kedd Varga Tamás Országos Matematikaverseny 1. forduló – felelős: Breining Beáta
A Szentágothai-verseny I. fordulója – felelős: Nagy Andrea
Írásbeli DSD német nyelvvizsga – felelős: Váczi Enikő
29. szerda Nyílt nap – felelős: Futár Rajmundné
30. csütörtök Magyar irodalom OKTV I. fordulója
Bemutató óra: Newsbrowsing.hu – tehetségfejlesztő angol nyelvi verseny a Z generáció számára – felelős: Túri Krisztina (POK)

2017. december – A hittan és az angol nyelv hónapja
– 16 tanítási nap

1. péntek Vörösmarty-megemlékezés – felelős: Bozó Zsuzsanna
Kölyök Atlétika verseny – felelős: Scheidler Géza
Veszprémi matematikatábor 1-3-ig – felelős: Breining Beáta
Bemutató óra és szakmai megbeszélés az Evangélikus Egyház iskoláinak osztályfőnöki munkaközössége részvételével – felelős: Kovácsné Jakus Katalin
2. szombat 9.00 órától matematika, német és angol előkészítő szakkörök
4. hétfő Ádventi gyertyagyújtás
Fenyőünnep – felelős: Kosztancsek-Künsztler Marianna
17.00 órakor SZMK megbeszélés – felelős: Futár Rajmundné
Arany Dániel Matematikai Tanulóverseny 1. forduló – felelős: Hohl Árpád
Prezentációs verseny – felelős: Fülöp Gergely
5. kedd 16.00 órától fogadóóra; Továbbtanulási tájékoztató a 12. évfolyamos szülőknek – felelős: Futár Rajmundné
Fejtörő és találós kérdés verseny angolul – felelős: Friedszám Edit
6. szerda Intézményi Mikulás – felelős: 3. csoport, Barabás Péter
Kollégiumi Mikulás – felelős: 11. évfolyam,Lenkay Éva,Lenczné Vrbovszki Judit, Denkinger István
Mikulás gyermekverseny – felelős: Scheidler Géza
7. csütörtök Továbbtanulási tájékoztató a 12. évfolyamos tanulóknak – felelős: Futár Rajmundné
Szent-Györgyi Természettudományi Verseny – felelős: Tanner György
Országismereti kvíz – felelős: Perger Adrienne
14-15.30 7-8.évfolyamos tanulók országos történelem tanulmányi versenyének első fordulója – felelős: Stróbl Terézia és Naszádos Zsuzsanna
8. péntek Jelentkezési határidő a központi felvételire
Szent-Györgyi Természettudományi Verseny – felelős: Tanner György
9. szombat 9.00 órától humán és természettudományos szakkör
Bolyai anyanyelvi csapatverseny országos forduló – felelős: Kutnyánszkyné Bacskai Eszter
11. hétfő Ádventi gyertyagyújtás
Angol témahét december 18-ig – felelős: Magyariné Medve Alexandra
Blog verseny – felelős: Túri Krisztina
12. kedd Az AJTP pályázatok benyújtásának határideje
Megyei Diáksport Tanács díjátadó, Szekszárd – felelős: testnevelő munkaközösség
Kodály Zoltán 135. születésnapjára a Zeneiskola és a kórus közös hangversenye – felelős: Stargl Szilvia
13. szerda A felvételi feladatlapok igénylésének határideje – felelős: Andorka Gábor
Kiállítás Móser Zoltán fotóiból: Kodály Zoltán emlékére
14. csütörtök Bemutató óra: Torna a kedvcsinálástól az érettségiig – felelős: György Ferenc (POK)
Karácsonyi műsor a szociális intézmények lakói számára – felelős: Barabás Péter
15. péntek Video competition beadási határideje – felelős: Nász Gyöngyi
Müller Ferenc Kémiaverseny és Emlékkonferencia – felelős: Nagy István
16. szombat Családi hétvége
18. hétfő Adventi gyertyagyújtás
Story-line verseny beadási határideje – felelős: Magyariné Medve Alexandra
A gimnázium kórusa fellép a városi karácsonyi hangversenyen – felelős: Stargl Szilvia
19. kedd Find the mistake competition – felelős: Friedszám Edit
20. szerda Az angol hónap eredményhirdetése – felelős: Túri Krisztina
Vacsora másként – Advent – felelős: Kató Gyöngyi, 9. csoport
21. csütörtök Karácsonyi istentisztelet és ünnepi vacsora
22. péntek A téli szünet előtti utolsó tanítási nap; 4. óra után karácsonyi műsor – felelős: Gűth Tamás
24. vasárnap Szenteste
25. hétfő Karácsony
26. kedd Karácsony
27. szerda Téli szünet
Atlétika edzőtábor – felelős: testnevelők

2018. január – A kémia és a pályaválasztás hónapja – 21 tanítási nap

1. hétfő Újév
2. kedd Téli szünet vége
3. szerda A téli szünet utáni 1. tanítási nap
4. csütörtök Vizuális kultúra OKTV I. fordulója
A „malenkij robot”-ra elhurcoltakra emlékezünk – felelős: Váczi Enikő
5. péntek Bolyai Matematika Csapatverseny 9-12. évfolyam körzeti forduló – felelős: Dévai Lajos
6. szombat 9.00 órától matematika, angol és német előkészítő szakkör
8. hétfő A László Gyula Regionális Történelemverseny első forduló feladatlapjának postára adási határideje – felelős: Stróbl Terézia és Mester Balázs
9. kedd A tanulók fizikai állapotfelmérésének kezdete – felelős: testnevelők
11. csütörtök 14-16 óra Savaria országos történelem verseny első fordulója – felelős: Stróbl Terézia
12. péntek Nyitott kapu 2. csoport – felelős: Ficsor Tamás
Nyílt nap a Szegedi Tudományegyetem földrajzi tanszékein – felelős: Gruber László
13. szombat 9.00 órától humán és természettudományos előkészítő szakkör
Sport XXI – felelős: testnevelés munkaközösség
Nyitott kapu 2. csoport – felelős: Ficsor Tamás
14. vasárnap Nyitott kapu 2. csoport – felelős: Ficsor Tamás
17. szerda Fedett pályás felkészülési atlétikai verseny I. – felelős: testnevelés munkaközösség
19. péntek AJTP beválogatós hétvége – felelős: Gűth Tamás és Tormássi Éva
Haladó sítábor – felelős: György Ferenc
Nyitott kapu 4. csoport – felelős: Lenkay Éva
Veszprémi matematika tábor 19.-21.-ig
20. szombat Központi írásbeli felvételi vizsgák a 6. és 8. osztályosok számára 10.00 órától – felelős: Futár Rajmundné
Nyitott kapu 4. csoport – Lenkay Éva
21. vasárnap Nyitott kapu 4. csoport – felelős: Lenkay Éva
22. hétfő A magyar kultúra napja, kiállítás Móser Zoltán fotóiból: Madách: Mondottam, ember… – felelős: magyar munkaközösség
A központi matematika felvételi dolgozatok javítása – felelős: matematika munkaközösség
24. szerda Vacsora másként
A magyar kultúra napja – felelős: 6.csoport, Geisz Ildikó
25. csütörtök 14.00 órától pótló központi írásbeli felvételi vizsgák – felelős: Futár Rajmundné
Lotz János helyesírási és szövegértési verseny megyei forduló – felelős: Lenczné V. Judit
26. péntek I. félév utolsó tanítási napja; osztályozó értekezlet
Pótló AJTP beválogatás
27. szombat SZTE Fizika Tanszék nyílt napja – felelős: Hohl Árpád
29. hétfő A kiértékelt központi írásbeli dolgozatok megtekintése
30. kedd 15.00 órától félévi nevelési értekezlet
Kezdő sítábor – felelős: Toderoné Reidl Rita
31. szerda Logo Országos Számítástechnikai Tanulmányi Verseny 1. fordulója – felelős: Wiandt Péter
Fedett pályás felkészülési atlétikai verseny II. – felelős: Testnevelés munkaközösség
Továbbtanulási fórum – felelős: Maár Dániel
Jakucs László Nemzetközi Földrajzverseny I. forduló – felelős: Gruber László
A László Gyula Regionális Történelemverseny döntőbe jutott tanulók névsorának közzététele – felelős: Stróbl Terézia és Mester Balázs

2018. február – A földrajz és az informatika hónapja – 20 tanítási nap

2. péntek A szülők értesítése a félévi eredményekről – felelős: osztályfőnökök
Nyitott kapu 5. csoport – felelős: Tormássi Éva
3. szombat 9.00 órától matematika, angol és német előkészítő szakkörök
Nyitott kapu 5. csoport – felelős: Tormássi Éva
Téli túra a Mecsekben – felelős: Gruber László
4. vasárnap Nyitott kapu 5. csoport – felelős: Tormássi Éva
5. hétfő 17.00 órakor SZMK megbeszélés – felelős: Futár Rajmundné
Félévi közgyűlés a kollégiumban – felelős: Nyitrai Menyhért
Lóczy Lajos Országos Földrajzverseny I. forduló – felelős: Gruber László
6. kedd 17.00 órakor félévi szülői értekezlet
Öveges József Kárpát-medencei Fizikaverseny 1. forduló – felelős: Winadt Péter
7. szerda Farsang – felelős: Nyitrai Menyhért
8. csütörtök A központi írásbelik eredményéről és az AJTP pályázatok
XVI. Geográfiai Kvízelítő – felelős: Gruber László
14-16 óra Savaria országos történelem verseny második fordulója – felelős: Stróbl Terézia
14-15.30-ig a 7-8.évfolyamos tanulók országos történelem tanulmányi versenyének második fordulója – felelős: Stróbl Terézia és Naszádos Zsuzsanna
10. szombat 9.00 órától humán és természettudományos előkészítő szakkörök
HunGeoContest Angol Nyelvű Földrajzverseny elődöntője Pécsen – felelős: Gruber László
13. kedd Irodalomterápiás csoportfoglalkozás – vezető: Bodainé Csernik Mariann
14. szerda Fedett pályás felkészülési atlétikai verseny III. – felelős: testnevelés munkaközösség
Kiváló kollégisták kirándulása – felelős: Geisz Ildikó
„Ésszel járom be a Földet!” Nemzetközi Földrajzverseny I. forduló – felelős: Gruber László
15. csütörtök Jelentkezési határidő a felsőoktatási intézményekbe és az érettségi vizsgákra
Történelem szakmai műhely: Az emelt szintű érettségi vizsgák tapasztalatai – felelős: Stróbl Terézia (POK)
16. péntek Nyitott kapu 3. csoport – felelős: Barabás Péter
Zrínyi Ilona matematikaverseny 2-12. évfolyam megyei forduló – felelős: Simonné Krum Eszter, Künsztlerné Klészátl Melinda, Bölcsföldi Tünde
17. szombat Nyitott kapu 3. csoport – felelős: Barabás Péter
18. vasárnap Nyitott kapu 3. csoport – felelős: Barabás Péter
19. hétfő Az általános iskolák továbbítják a jelentkezési lapokat a középiskolákba
Próbaérettségik hete – felelős: munkaközösségek
20. kedd Fábián Tamás Világutazó Klub – felelős: Gruber László
21. szerda Kovács János Országos Földrajzverseny I. forduló – felelős: Gruber László
Vacsora másként 1. csoport – felelős: Eckert Jánosné
23. péntek A kommunista diktatúra áldozataira emlékezünk – felelős: Ruppert Dóra és Naszádos Zsuzsanna
24. szombat 8.00 órától szóbeli felvételi meghallgatások az általános felvételi eljárás keretében – felelős: Futár Rajmundné
28. szerda Pótló szóbeli meghallgatások 14.00 órától

2018. március – A történelem hónapja – 19 tanítási nap

1. csütörtök Pótló szóbeli meghallgatások 14.00 órától
„Márciusi ifjak” –online iskolai csapatverseny – felelős: történelem munkaközösség
5. hétfő Pénzügyi és vállalkozói témahét – felelős: Kovács Ferenc
SZMK ülés 17.00 órától – felelős: Futár Rajmundné
Less Nándor Országos Földrajzverseny I. forduló – felelős: Gruber László
6. kedd Fogadóóra 16.00 órától
7. szerda Vacsora másként 10. csoport – felelős: Lenczné V. Judit, Keszthelyi Zsolt
Bemutató óra: Tehetségfejlesztés az emelt szintű matematikai csoportokban – felelős: Simonné Krum Eszter
8. csütörtök A László Gyula Regionális Történelemverseny döntője – felelős: Stróbl Terézia és Mester Balázs
9. péntek Logo Országos Számítástechnikai Tanulmányi Verseny 2. fordulója – felelős: Wiandt Péter
10. szombat Munkanap (március 16. ledolgozása)
Angliai tanulmányút március 18-ig – felelős: Fülöp Gergely
Rendkívüli történelemóra (Bischof Tamás: Perczelek és Bonyhád) – felelős: Stróbl Terézia
13. kedd Német nyelvi szakmai műhely: Glasperlenspiel- tehetségfejlesztő német nyelvi verseny – felelős: Hohlné Probszt Éva (POK)
14. szerda A jelentkezők felvételi jegyzékének nyilvánosságra hozása
Ünnepi megemlékezés az 1848/49-es forradalom és szabadságharcról
Nemzetközi Magyar Matematikaverseny 9-12. évf., Kaposvár március 18.-ig – felelős: Breining Beáta
Petőfi nyomában – történelmi kirándulás – felelős: Mester Balázs, Naszádos Zsuzsanna
15. csütörtök Nemzeti ünnep
A Müller Ferenc Kémiaverseny tanulmányútja 15-17-ig – felelős: Nagy István
Petőfi nyomában – kirándulás – felelős: Mester Balázs, Naszádos Zsuzsanna
16. péntek Munkaszüneti nap
Bio-Camp: tanítványaink a csereprogramra Brüsszelbe utaznak, a program 21-én ér véget – felelős: Nyitrai Menyhért
17. szombat Boros Dezső fedett pályás atlétikai verseny – felelős: testnevelés munkaközösség
19. hétfő Lóczy Lajos Országos Földrajzverseny II. fordulója – felelős: Gruber László
20. kedd Nemzetközi Kenguru Matematikaverseny 2-12. évfolyam felelős: Künsztlerné Klészátl Melinda
Fábián Tamás Világutazó Klub – felelős: Gruber László
21. szerda A tanulói adatlapok módosításának lehetősége
Rendkívüli történelemóra (Keszthelyi Zsolt: Az 1848-as gyalogos honvédek) – felelős: Stróbl Terézia
22. csütörtök A tanulói adatlapok módosításának lehetősége
A 10.E osztály terepgyakorlata Óbánya környékén 22-23. (1. csoport) – felelős: Nagy Andrea
23. péntek Tavaszi zsendülés: Ordass Lajos Retorikaverseny, Lotz-verseny döntője; “Üveggyöngyjáték” – német művelődéstörténeti és országismereti verseny döntője; “Ésszel járom be a Földet”- verseny középdöntője; Evangélikus iskolák történelemversenye – felelős: Gűth Tamás és a versenyszervezők
Veszprémi matematikatábor 23-25-ig – felelős: Breining Beáta
24. szombat Tavaszi zsendülés: Ordass Lajos Retorikaverseny, Lotz-verseny döntője; “Üveggyöngyjáték” – német művelődéstörténeti és országismereti verseny döntője; “Ésszel járom be a Földet”- verseny döntője; Evangélikus iskolák történelemversenye – felelős: Gűth Tamás és a versenyszervezők
Kalmár László Matematikaverseny 3-8. osztály megyei forduló – felelős: Genczlerné Herczeg Ágota, Jászberényi Zoltánné
25. vasárnap Kiállítás Móser Zoltán fotóiból: Bartók Béla emlékére
26. hétfő A 10.E osztály terepgyakorlata Óbánya környékén 22-23. (2. csoport) felelős: Nagy Andrea
27. kedd Megyei Mezei Diákolimpia – felelős: testnevelés munkaközösség
„Kalandtúra” – iskolai történelemverseny – felelős: Jenei József
Vacsora másként 2. csoport – felelős: Ficsor Tamás
28. szerda A Hivatal megküldi a jelentkezők listáját
Húsvéti istentisztelet
28-30-ig Zrínyi Ilona matematikaverseny 2-12. osztály/ évfolyam országos döntő – felelős: Simonné Krum Eszter
29. csütörtök Tavaszi szünet
30. péntek A Kovács János Országos Földrajzverseny döntője Szeghalmon – felelős: Gruber László

2018. április – A magyar és a művészetek hónapja – 19 tanítási nap

1. vasárnap Húsvét
2. hétfő Húsvét
3. kedd Tavaszi szünet
4. szerda Próbaérettségi matematikából 12. évfolyam – felelős: matematika munkaközösség
5. csütörtök Bemutató óra: Helyi színezet – kakasdi mesék – egy jógyakorlat bemutatása a regionális kultúra tanításához – felelős: Kutnyánszkyné Bacskai Eszter (POK)
6. péntek A HunGeoContest Angol Nyelvű Földrajzverseny döntője a PTE-n – felelős: Gruber László
14-15.30-ig a 7-8.évfolyamos tanulók országos történelem tanulmányi versenyének harmadik fordulója – felelős: Stróbl Terézia és Naszádos Zsuzsanna
A Szentágothai-verseny döntője (6-7-én) – felelős: Nagy Andrea
9. hétfő Digitális témahét – felelős: munkaközösség-vezetők
AJTP matematikaverseny – felelős: Dévai Lajos
10. kedd A felvételi központból a kiegészített lista érkezik
11. szerda A költészet napja – felelős: Lovász Csilla
Felkészülési dobó verseny I. – felelős: Toderoné Reidl Rita, Scheidler Géza
Vers-randi – felelős: Geisz Ildikó
12. csütörtök Matematikatábor Lókúton a 11. évfolyam számára – felelős: Kimle Mária, Breining Beáta
13. péntek Gymnasion – felelős: György Ferenc, Tormássi Éva
Nyitott kapu 1. csoport; 4. csoport – felelős: Eckert Jánosné, Lenkay Éva
A Jakucs László Földrajzverseny döntője a Szegedi Tudományegyetemen 13-14-én – felelős: Gruber László
14. szombat Gymnasion – felelős: György Ferenc, Tormássi Éva
Nyitott kapu 1. csoport; 4. csoport – felelős: Eckert Jánosné, Lenkay Éva
Evangélikus kórustalálkozó – felelős: Stargl Szilvia
15. vasárnap Gymnasion – felelős: György Ferenc, Tormássi Éva
Nyitott kapu 1. csoport; 4. csoport – felelős: Eckert Jánosné, Lenkay Éva
A lókúti tábor vége
Evangélikus kórustalálkozó (minősítés) – felelős: Stargl Szilvia
16. hétfő Holokauszt megemlékezés – felelős: Dudásné Takács Judit és Naszádos Zsuzsanna
17. kedd Fábián Tamás Világutazó Klub – felelős: Gruber László
18. szerda Rendhagyó irodalomóra (Czukor Cecília) – felelős: Kutnyánszkyné Bacskai Eszter
19. csütörtök Bemutató órák: Atlétikai tehetséggondozás – a környezeti adottságok kihasználása – felelős: György Ferenc (POK)
Helikoni Ünnepségek –Keszthely – felelős: Gűth Tamás, Stargl Szilvia, Kutnyánszyné Bacskai Eszter
20. péntek A Hivatal megküldi az egyeztetett felvételi jegyzéket
A Less Nándor Országos Földrajzverseny döntője a Debreceni Tudományegyetemen 20-21-én – felelős: Gruber László
Savaria országos történelem verseny harmadik fordulója – felelős: Stróbl Terézia
Helikoni Ünnepségek -Keszthely
21. szombat Munkanap (április 30. ledolgozása)
Savaria országos történelemverseny harmadik fordulója – felelős: Stróbl Terézia
Helikoni Ünnepségek –Keszthely – felelős: Gűth Tamás, Stargl Szilvia, Kutnyánszkyné Bacskai Eszter
23. hétfő Fenntarthatósági témahét – felelős: munkakösség-vezetők
SZMK ülés 17.00 órakor – felelős: Futár Rajmundné
24. kedd Fogadóóra 16.00 órától
25. szerda Felkészülési dobó verseny II. – felelős: Toderoné Reidl Rita, Scheidler Géza
26. csütörtök Megyei Pentanque diákolimpia – felelős: Ferenczi Imre
Fogyatékkal élők atlétikai versenye – felelős: testnevelés munkaközösség
27. péntek A tanulók fizikai állapotfelmérésének vége
A tanulók és iskoláik értesítése a felvételről vagy elutasításról
28. szombat 28-30-ig Nemzetközi Magyar Matematikaverseny 5-8. évfolyam számára Szabadkán – felelős: Breining Beáta
Összdolgozói kirándulás 28-május 1-ig – felelős: Andorka Gábor
30. hétfő Pihenőnap

2018. május – A testnevelés, a fizika és a mérés-értékelés hónapja – 18 tanítási nap

3. csütörtök A 12. évfolyam utolsó tanítási napja; Osztályozó értekezlet 15 órakor
Kollégiumi ballagás – felelős: Nyitrai Menyhért
4. péntek Zöld nap; A május-júniusi érettségi vizsgaidőszak kezdete
5. szombat Ballagás 9.00 órakor
Kiállítás Móser Zoltán fotóiból: Lázár Ervin emlékére
7. hétfő Írásbeli érettségi: magyar nyelv és irodalom 8.00 órakor
Belső vizsga írásbeli magyar – 8.00 órakor – és idegen nyelvek -10.00 órakor
Rendkívüli felvételi eljárás kiírásának lehetősége (05.18-ig)
A Lóczy Lajos Országos Földrajzverseny Kaposváron 7-9-ig – felelős: Gruber László
8. kedd Írásbeli érettségi: matematika; Belső vizsga matematika írásbeli 8.00 órakor
9. szerda Írásbeli érettségi: történelem; Belső vizsga írásbeli történelem/biológia/kémia 8.00 órakor
10. csütörtök Írásbeli érettségi: angol nyelv 8.00 órakor; tanulmányi kirándulások
11. péntek Írásbeli érettségi: német nyelv 8.00 órakor; tanulmányi kirándulások
14. hétfő 8.00 órakor emelt szintű informatika érettségi
15. kedd 8.00 órakor biológia érettségi
Kisiskolák atlétikai versenye – felelős: testnevelés munkaközösség
16. szerda Országos idegen nyelvi mérés a 8. évfolyamon
Tavaszi party – felelős: Nyitrai Menyhért
17. csütörtök 8.00 órakor középszintű informatika érettségi
14.00 órakor középszintű ének-zene érettségi
18. péntek 8.00 órakor kémia érettségi
14.00 órakor földrajz érettségi
Igazgatói döntés a rendkívüli felvételi eljárás ügyeiben
19. szombat Szeretetvendégség – felelős: Gűth Tamás
20. vasárnap Pünkösd
21. hétfő Pünkösd
22. kedd 8.00 órakor fizika érettségi
14.00 órakor középszintű vizuális kultúra érettségi
23. szerda Országos mérés a 8. és a 10. évfolyamon (szövegértés és matematikai)
Kisérettségi matematikából 11. évfolyam – felelős: matematika munkaközösség
24. csütörtök 17.00 órakor igazgatói állófogadás
Ének-zenei szakmai konzultáció – Honnan-hová? A kórus fellépése – felelős: Stargl Szilvia (POK)
25. péntek MMM – Mozgás-Művészet – Majális – felelős: Gűth Tamás, DÖK
26. szombat BÖSZ találkozó
28. hétfő A 11. évfolyamos történelem fakultációs csoportok év végi próbaérettségije – felelős: Kutnyánszkyné Bacskai Eszter és Stróbl Terézia)
29. kedd A 11. évfolyamos történelem fakultációs csoportok év végi próbaérettségije – felelős: Kutnyánszkyné Bacskai Eszter és Stróbl Terézia)
AJTP szakmai műhely: Önismeret – az AJTP speciális fejlesztő területei – felelős: Tormássi Éva (POK)
31. csütörtök Szakmai tanulmányút a Homokhátságon – felelős: Péter Csaba
22.00 Erdélyi jutalomút a 11. évfolyamosok számára május 31-június 5-ig – felelős: Gruber László

2018. június – 8 tanítási nap

1. péntek Pedagógusnap
A benyújtott kérelmek alapján indított jogorvoslati eljárások lezárása a fenntartónál
Nyitott kapu 1. csoport – felelős: Eckert Jánosné
2. szombat Nyitott kapu 1. csoport – felelős: Eckert Jánosné
3. vasárnap Nyitott kapu 1. csoport – felelős: Eckert Jánosné
4. hétfő Nemzeti összetartozás napja – felelős: Stróbl Terézia és Naszádos Zsuzsanna
7. csütörtök Emelt szintű szóbeli vizsgaidőszak 7-14-ig
11. hétfő Szóbeli belső vizsgák – felelős: Futár Rajmundné, munkaközösségek
12. kedd Szóbeli belső vizsgák – felelős: Futár Rajmundné, munkaközösségek
14. csütörtök Kollégiumi közgyűlés – felelős: Nyitrai Menyhért
15. péntek Utolsó tanítási nap, osztályozó értekezlet
17. vasárnap Matematikatábor Fonyódon 17- 21-ig – felelős: Breining Bea
18. hétfő Középszintű szóbeli vizsgaidőszak 18 – 29-ig
19. kedd 17.00 órakor tanévzáró ünnepély
21. csütörtök Beiratkozás 8.00 – 14.00 óráig
29. péntek A középszintű érettségi vizsgák utolsó napja
Tanévzáró értekezlet

2018. július

2. hétfő NYEPA
9. hétfő Tisza-túra – felelős: György Ferenc
13. péntek A beszámolók továbbítása a fenntartó felé